youtube,
Siz de destek olun. Bu kadar zamandır youtube kullanıyoruz. Ama gördüğünüz gibi hala Türkçe dil desteği sağlanmadı.  Haydi youtube'ya bir mail yollayalım..

Merhaba, biz Youtube.com’un Türkiye kullanıcılarıyız. Youtube’nin Yayın hayatına girdiğinden beri sieniz Türk ziyaretçiler tarafından oldukça sık kullanılmaktadır. Erişime kapalı olduğu dönemlerde bil Türk ziyaretçisi azımsanmayacak derecede idi. 2012 ile Youtbe.com’u kullanan Türk kullanıcı sayısı daha da artmış durumda. Böylesi güçlü bir kitle var iken Youtube’nin dil seçeneklerinde Türkçe’nin olmaması bizleri üzmektedir. Türkiye hem hızla gelişen bir ülke ve hem de genç popülasyon oranı yüksek olan bir ülkedir. Bu nedenledirki Youtube'nin Türkçe olmasıyla birlikte bu kullanıcı daha da artacak, bununla kalmayıp daha bilinçli bir kitle Youtbe’yi kullanıyor olacak. Türkiye'deki internet kullanıcılarının çok kaliteli bir içerik sunacaklarını inanıyoruz ve biliyoruz.

Umarız ki bu yolladığımız e-mailleri ve sizinle iletişime geçtiğimiz sosyal ağdaki mesajlarımızı göze alarak Youtube.com’a dil seçneklerine Türkçe’yi eklersiniz. Türk kullanıcıları bundan büyük memnuniyet duyacaktır. Saygılarımızla.
Youtube Türk Kullanıcıları

--------------------------------------------------------

Hi. We are YouTube users who live in Turkey. It is one of the most visited sites on our country since Youtube's public appearance. Even when it was forbidden by federal courts on Turkey we have continued to use it. As the time goes on, user base is growing day by day. Even though YouTube has such a big support on Turkey, it is still missing Turkish language support. It is quite sad. Turkey is both a swiftly developing country and has high percentage of young population. Therefore, Turkish language support should be a must for YouTube and is quite important for consciousness. Furthermore, it is also important for high quality local content on YouTube.

We hope you take into consideration these messages that we have sent via e-mails or social networks and pay attention of our wills. It would be greatly appreciated by your Turkish users.

Best regards.

Turkish YouTube users

Kaynak: http://wmaraci.com/forum/sosyal-aglar/turkce-youtube-icin-kampanya-baslatsak-nasil-olur-27602.html
Paylaşın:

Lütfen Yorum Yapınız:

4 yorum var.

 1. Türkçe olsa gerçekten güzel olur bende bu konuyu merak ediyordum. araştırırken tesadüfen bu paylaşımı buldum. You tubede sayfam var ama ıngilizce olduğu için bazı şeyleri anlamıyorum sayfayi yönetmek zor oluyo

  YanıtlaSil
 2. Aynen cidden çok güzel olurdu , ama yapacaklarını sanmıyorum keşke yapsalar

  YanıtlaSil
 3. Türkçe olması ciddi fark yaratırdı diye düşünüyorum bende.

  YanıtlaSil
 4. Youtube hayatımızda çok önemli bir yer aldı sanırım artık.

  YanıtlaSil

Türkçe dil kurallarına lütfen dikkat edelim.
Yorumunuz en kısa sürede yayınlanacaktır..
Yorumlarınız bizim için değerlidir.