Blog yazılarınızı yazdınız ve bu yazıları yazdıktan sonra facebooka eklemek zor oluyor.. O zaman aşağıdaki adımları uygulayarak Buraya tıklayın bunu yapıştırıp enter’a basıyoruz.Gelen sayfada ‘Beğen’ butonunu tıklayın
facebook, rss grafiti, rss, blogger rss
Bu işlemi tamamladıktan sonra resimde gördüğünüz gibi sayfama ekle seçeneğine tıklıyoruz karşımıza yönetici olduğumuz sayfalar çıkacak. Diğer resimde de gördüğümüz gibi ‘Sayfaya Ekle ‘ seçeneğine tıklayarak hangi sayfada yazılarımızın görünmesini istiyorsak o sayfamızı seçip sayfaya ekle diyoruz. Eğer sayfama ekle bağlantısını bulamazsınız sadece uygulamaya git kısmını tıklayabilirsiniz uygulamayı beğendikten sonrafacebook, rss grafiti, rss, blogger rss
Artık yeni sisteme göre sayfalarınız yan tarafta bir sekmede çıkıyorlar. Buradan sayfanızı bulun ve giriş yapın.


facebook, rss grafiti, rss, blogger rss


Daha sonra karşımıza alttaki gibi sayfa geliyor.Oradan Add Feed diyoruz.Sitemizin rss sayfasının linkini ekliyoruz. Örneğin: www.sosyofikir.com/atom.xml gibi.  
facebook, rss grafiti, rss, blogger rssAdd Feed dedikten sonra karşımıza şu şekilde bir sayfa geliyor.Resimde gördüklerinizi aynen yapınız. 
facebook, rss grafiti, rss, blogger rss
Evet bu işlemi yaptıktan sonra yukarıda Save Diyoruz.İşlemimiz tamamdır son olarak bu şekilde gözükmesi gerekir. Bakın buradaki ayarları siz kendinize göre doldurabilirsiniz yalnız cok önemli bir nokta var. sitenizin rss adresini yazarken http//sosyofikir.com/atom.xml gibi yazın www ile yazarsanız kabul etmez yukarıdaki Generate dediğinizde blogunuzun yazılarını gördüğünüzde artık rss ile ilgili sorununuz kalmamıştır.
facebook, rss grafiti, rss, blogger rss
Artık sitenizin son yazıları çıkacak facebookta siz uğraşmayın :)
SORULAR İÇİN YORUM BIRAKIN ARKADAŞLAR FACEBOOK İLE İGİLİ

Paylaşın:

Lütfen Yorum Yapınız:

0 yorum var. Sizde Yorumunuzu Ekleyin

Türkçe dil kurallarına lütfen dikkat edelim.
Yorumunuz en kısa sürede yayınlanacaktır..
Yorumlarınız bizim için değerlidir.