EVET düşürebilirsiniz..


Nasıl mı? Öncelikle Alexa'nın ne demek olduğunu anlamalıyız. Bakın Sosyofikir olarak geçen haftalarda 1 hafta falan geçti muhtemelen 17.000.000.000 Alexa sıralamasından 3.600.000.000 civarında sıralamaya düştük. Bu da gösteriyor ki yazılarımız okunuyor. Bu yetersiz umarım sitemiz daha çok gelişir.  Öncelikle Alexa nedir ne değildir onu öğrenmeliyiz.


Alexa’nın mantığına kısaca gelirsek.. Tüm dünya üzerinde kurulu siteleri numerik olarak bir sıralamaya alır..En çok girilenden en az giriline doğru bir aritmedik sıralamadır..
Bu sıralama sitenize giren kişilerin sayısına göre sıralanır ve bu sıralamaya herhangi bir müdahale söz konusu değildir..
lk önce bir uyarıda bulunmak istiyorum : " Piyasada ki Alexa düşürücü programlardan kaçının , eskiden bu yöntemle iyi yerlere geliniyordu fakat artık Alexa bu tür çalışmalar yapan siteleri tespit etmektedir.Kendinizi kandırmaktan başka birşey yapmazsınız. Doğal yöntemler herzaman faydalı sonuçlar verir"

Gelelim yöntemlerimize ;

 • Alexa sitelere otomatik olarak sıralama veriyor ama biz Alexa'ya girerek sitemizi onaylıyoruz.
 • Sitenize özel Alexa Toolbar oluşturun ve takipçilerinize , tanıdıklarınıza , çalışıyorsanız ofisdeki bilgisayarlara , internetkafe işletmecisi tanıdığınız varsa bütün bilgisayarlarına toolbarınızı kurdurun ve tarayıcılara anasayfa olarak ayarlayın.[ben lisedeyken lisedeki bütün bilgisayarlara(müdür,müdür yardımcıları dahil) alexa toolbarımı kurmuştum ]
 • Sitenize Alexa Widgetleri ekleyin.
 • Webmaster sitelerinde bilgi verici(seo,tasarım,programlama vs.) konular açın ve kaynak olarak sitenizi vererek hit sağlayın(Webmasterler çoğunlukla alexa toolbar kullanır)
 • Webmasterlere yönelik yazılar yazın.(arama motorlarından webmaster çekebilirsiniz)
 • Özgün yazılar girin copy/paste olarak iş yapmayın kullanıcıları bu yöntemle sitenizde daha uzun süre tutabilirsiniz.
 • Blogunuz varsa Alexa adlı bir kategori oluşturun ve Alexa hakkında yazılar yazın.
 • Sosyal ağları kullanarak hit çekin(facebook,twitter...),bu işi otomatik olarakda yapabilirsiniz 
 • Alexa 5 yıldız + yorum uygulamalarına katılın
 • Sitenizin tasarımını kullanıcı mantığıyla planlayın! Kullanıcıyı sitenize aşık edinki daha fazla sitenizde zaman geçirsin.
 • Benzer , rastgele yazılar eklentisi kurun ki diğer yararlı makalelerinizin okunma şansı artısın
 • Sunucunuz hızlıysa oto-reflesh kodu koyabilirsiniz (pek tavsiye etmem şayet ben bir makale okurken pat diye sayfa yenilenirse sinirlenirim ve siteden çıkarım karar sizin)
alexa değeri,alexa rankı, alexa rankı düşürmek, alexa benners, what is alexa rank, check alexa rank
Alıntı:
<script language="JavaScript">
function waitfor()
{
window.location.reload();
}

setTimeout("waitfor()",60000);

</script>

değer milisaniye cinsindedir.
Bakalım Alexa Rank Değerini Nasıl Düşünebiliriz. (4 Adımda)
1- Alexa Rank Widget
Alexa düşürme yöntemlerinden en bilineni Alexa Rank Widget kullanmaktır. Alexa Rank Widget kullanmayan rakiplerinizden 1-0 önde başlarsınız. Alexa değerinin belirlenme mantığı kullanıcılar sitenize her girişlerinde tarayıcınız Alexa’ya giriş bilgisi gönderir ve Alexa hanenize 1 user yazılır ve trafik değerlerinize göre Alexa değeriniz belirlenir. bu çerçeve sayesinde kullanıcılarınız sitenizi ziyaret ettiğinde Alexa’ya tarayıcınız 2 user gönderir. Ayrıca kullanıcılar Widget’i tıkladıklarında Alexa’da sitenizin info sayfası açılarak ülkeler sıralamanızı ve geçmiş Alexa değerlerinizide görebilirler. Blog sitemin örnek info sayfası için Tıklayınız. Web sitenize Widget eklemek için Tıklayınız
2- Alexa Toolbar veya Firefox SearchStatus
Alexa düşürme yöntemlerinde ikinci en çok bilinen yöntem ise Alexa Toolbar kullanmaktır. Alexa Toolbar Firefox’ta çalışmadığından dolayı Firefox’tada SearchStatus eklentisi kullanılmalıdır. Alexa Toolba’daki mantıkta Rank Widget ile aynıdır. Toolbar (Firefox için SearchStatus) yüklendiği zaman tarayıcınızın sol alt köşesinde girilen web sitesinin Alexa değeri görülür. Toolbar ile girilmiş web sitelerinde tarayıcınız yine Alex’ya 1 kullanıcı yerine 2 kullanıcı bilgisi gönderir. Site güncellemelerinizi bile yaparken kendi sayfalarınızda Toolbar yüklü tarayıcı ile her dolaşmanız Alexa’nın gözünde sitenizin değer kazanmasını sağlar. Kullanıcılarınıza Alexa Toolbar yükleterek sayfanızı sürekli ziyaret eden kullanıcılarınızdan aldığınız puanlarınız ile Alexa değerinizdeki düşüş hızlanacaktır. Alexa Toolbar yükletmek için Alexa’yı anlatan bir sayfayı sitenize eklemenizin büyük faydası olur. Alexa Toolbar yüklemek için Tıklayınız. Firefox SearchStatus yüklemek için Tıklayınız.
3- Refresh Koduİnternet Haber yada Hürriyet gazetesi web sayfasında örneklerini görebileceğiniz bir sistemdir. Gezilen sayfalar refresh kodu ile belirli saniye periyodunda kendini yeniler ve sayfanın her yenilenişinde tarayıcınız Alexa’ya siteye yeniden girliyormuş gibi bilgi gönderir. Alttaki kodu sayfalarınıza göre uyarlayarak Alexa’da yükselebilirsiniz. Başta bulunan 61 rakamı sayfanın kendisini ne kadar sürede yenileyeceğini gösterir.
Örnek refresh kodu:  <meta http-equiv=”refresh“ content=”61″>
4- Yönlendirme Kodları
Sitenize 1.html 2.html şeklinde 9 adet boş sayfa yapın bu sayfalar mutlaka <html> açılıp </html> kapatılarak ve sitenizin anahtar kelimelerine uygun <title> konularak yapılmış olmalı. Her sayfayı bir sonraki sayfaya yönlendiren kod yardımı ile bu 9 sayfa arasında köprü oluşturun. Siz internet sitelerinizi güncellerken veya sörf yaparken bu sayfa tarayıcınızın bir sayfasında açık kalsın ve döngü sayesinde sayfalar birbirlerini izlesin. Bu şekilde yine tarayıcınız Alexa’ya sitenizde zaman geçiriliyormuş gibi bilgi gönderecek ve diğer yöntemlere nazaran azda olsa siteniz Alexa’da değer kazanacaktır.
Paylaşın:

Lütfen Yorum Yapınız:

2 yorum var.

 1. NE DENİLEBİLİR Kİ SÖZ YOK ELİNE SAGLIK SÜPERRRRRR

  YanıtlaSil
 2. yok
  site alsat dışında alexa boş mühim olan googlede üste yer almak

  YanıtlaSil

Türkçe dil kurallarına lütfen dikkat edelim.
Yorumunuz en kısa sürede yayınlanacaktır..
Yorumlarınız bizim için değerlidir.