1. Başlık Ve Açıklama Girin


Blogunuzu oluşturduktan sonra Ayarlar sekmesinde Temel ayarları açın ve Başlık kısmı ile Açıklama kısmına mantıklı ve blogunuzu tanımlayacak bilgiler yazın.
Başlık kısmında blogunuzu oluştururken yazdığınız başlık zaten mevcuttur.Eğer aklınıza daha parlak bir başlık fikri geldiyse onu yazın.Açıklama kısmına ise blogunuz hakkında anlamlı bir açıklama yazın.

2. Blogunuzun Görünür olduğundan Emin Olun

Yine Temel ayarlardaki Blogunuz listelerimize eklensin mi? ve Arama motorlarının blogunuzu bulmasına izin verilsin mi? sorularının karşılığındaki seçeneğin Evet olduğuna emin olun.
Blogunuzun arama motorlarında gözükmesini istiyorsanız bu iki seçeneği evet olarak işaretlemelisiniz.

3. Ana Sayfada Gösterilecek Yazı Sayısını Belirleyin

Blogumuz'un’un ana sayfasında bildiğiniz gibi 7 kayıt gösterilmekte.Siz de ana sayfanızda kaç adet kayıt gösterilmesini istiyorsanız Ayarlar sekmesinden Biçimlendirme ayarlarını açın ve En fazla şu kadar göster seçeneğini isteğinize göre belirleyin.
Ana sayfa’da kaç kayıt göstereceğiniz blogunuza yazma sıklığına bağlıdır.Eğer her gün yazı yazacaksanız en az 7 olarak belirleyin.Haftada bir iki kez yazacaksanız 3-5 arasında bir değer belirleyin.

4. Saat Dilimini Ayarlayın

Yazdığınız yazıların gönderilme tarih ve zamanının doğru olmasını istiyorsanız Biçimlendirme ayarlarındaki Saat Dilimi ayarını Türkiy’ye göre değiştirin yani GMT+02:00 olarak ayarlayın.

5. Yorumları Herkeses Açık Yapın

Blog yazılarınıza yaılan yorumları herkesin okuyabilmesi için Ayarlar sekmesindeki Yorum ayarlarında Yorumlar ayarının yanındaki seçeneğin Göster olarak işaretlendiğinden emin olun.
Blogunuzu ziyaret eden herkese yorum yapma imkanı vermek için Kim Yorum Yapabilir? seçeneğini Herkes olarak seçin.
Yorum formunun yeri için en uygunu aynı blogumuzda'da olduğu gibi yazılarınızın sonunda en alt taraftır.Bunu  için Yorum Formunun Yerleştirilmesi seçeneklerinden Aşağıda gömülü kayıt seçeneğini işaretleyin.

6. SPAM Yorumları Engelleyin

SPAM yorumları engellemek için 2 adet ayar vardır.İlki yorum denetlemedir.Yorum Denetleme ayarını Her Zaman olrak işaretlerseniz blog yazılarınıza yapılan yorumlar siz onaylamadan yayınlanmaz.
İkinci ayar ise kelime doğrulamadır.Yorumlar için kelime doğrulama gösterilsin mi? sorusunda Evet seçeneğini seçerseniz.Yazılarınıza yorum yazarken gösterilen bir kelimeyi kutuya girerek yorum yapan kişinin insan mı yoksa robot mu olduğu ayrımı yapılır.

Kaynak :Blog Hocam (Resimlerin birçoğu ve yazı )
Paylaşın:

Lütfen Yorum Yapınız:

0 yorum var. Sizde Yorumunuzu Ekleyin

Türkçe dil kurallarına lütfen dikkat edelim.
Yorumunuz en kısa sürede yayınlanacaktır..
Yorumlarınız bizim için değerlidir.